top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureIP valdymas

Sauga darbo vietoje statybos sektoriuje ir spec. aprangos būtinybė

Statybų sektorius yra gyvybiškai svarbi ekonomikos dalis ir atlieka lemiamą vaidmenį kuriant ir išlaikant mūsų bendruomenę. Tačiau tai taip pat yra viena pavojingiausių pramonės šakų. JAV darbo statistikos biuro duomenimis, statybininkai dažniau patiria traumų ir nelaimingų atsitikimų nei bet kurios kitos privačios pramonės šakos darbuotojai. Norint, kad statybų sektoriaus darbuotojai būtų saugūs ir sveiki, labai svarbu, kad jie turėtų tinkamą darbo aprangą.


Darbo drabužiai yra rūbai, specialiai sukurti naudoti statybos ir kitose pramonės srityse. Paprastai, šie rūbai būna pagaminti iš patvarių, aukštos kokybės medžiagų ir skirti apsaugoti darbuotojus nuo pavojų, tokių kaip krintantys daiktai, aštrūs kraštai ir ekstremalios temperatūros. Kai kurie statybos sektorių, kuriuose sauga yra itin svarbi, pavyzdžiai:

  • Stogų dengimas: Stogų dengimo darbai yra fiziškai sudėtingi, todėl darbuotojai gali nukristi, nusideginti ir nudeginti kitus pavojus. Stogo dengimo darbuotojams būtini specialūs darbo drabužiai, tokie kaip saugos diržai, kepurės ir ugniai atsparūs drabužiai.

  • Griovimas: Griovimo darbai iš prigimties yra pavojingi nes naudojamos sunkiasvorės mašinos ir įranga. Specialūs darbo drabužiai, tokie kaip šalmai, batai su pirštų apsauga ir apsauginiai akiniai, yra būtini griovimo sektoriaus specialistams.

  • Elektra: elektrikams gresia elektros smūgis, nudegimai ir kritimai. Specialūs darbo drabužiai, tokie kaip guminės izoliacinės pirštinės, apsauginiai akiniai ir ugniai atsparūs drabužiai, yra būtini šiems specialistams.

  • Suvirinimas: Suvirinimo darbai veikia darbuotojus dideliu karščiu, kibirkštimis ir kenksmingais dūmais. Specialūs darbo drabužiai, tokie kaip švarkai, kelnės, batai, pirštinės ir kaukės, yra būtini suvirintojams.


Siekdama užtikrinti, kad darbo drabužiai būtų saugūs ir naudingi pagal paskirtį, Europos Sąjunga sukūrė įvairius standartus. Darbo saugos ir sveikatos direktyva ir Asmeninių apsaugos priemonių direktyva (APED) yra du svarbiausi ES reglamentai dėl darbo drabužių.


Asmeninės apsaugos priemonės (AAP) darbo vietoje pateikiamos pagal bendrąsias ES teisės aktų gaires, žinomas kaip AAP. Siekiant įrodyti, kad laikomasi reglamente nustatytų pagrindinių sveikatos ir saugos reikalavimų, jis įpareigoja, kad visos ES parduodamos ar naudojamos AAP būtų pažymėtos CE ženklu. AAP turi būti sukurtos ir pagamintos atsižvelgiant į pavojus, nuo kurių jos turi būti apsaugotos, ir turi būti pateikiamos instrukcijos, kaip tinkamai jas naudoti.


ES direktyva, žinoma kaip Darbo vietos sveikatos ir saugos direktyva, apibrėžia bendras darbuotojų saugos ir sveikatos apsaugos gaires. Darbdaviai turi atlikti rizikos vertinimą, kad nustatytų pavojus ir įdiegtų būtinas apsaugos priemones, kad apsaugotų darbuotojus, pavyzdžiui, aprūpintų šiomis apsaugos priemonėmis savo darbuotojus. Be to, direktyva įpareigoja įmones mokyti darbuotojus apie pavojus ir asmeninės apsaugos priemonių naudojimą.


ES taip pat turi skirtingus reglamentus dėl įvairių darbo drabužių. Pavyzdžiui, EN ISO 20471:2013 numato gerai matomą signalinę aprangą, o EN ISO 11612:2015 aprašo apsauginius drabužius apsaugančius nuo karščio ir liepsnos.


Apsilankykite Europos Komisijos svetainėje adresu https://ec.europa.eu/info/publications/eu-standards-personal-protective-equipment en, kur rasite papildomos informacijos apie ES darbo drabužių standartus.


Be to, duomenis apie nelaimingus atsitikimus darbe, įskaitant incidentų skaičių pagal pramonės šakas, pateikia Europos Sąjungos statistikos agentūra Eurostatas. Jų svetainėje adresu https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Accidents at work statistika galite gauti papildomos informacijos šia tema.


Norėdami sužinoti daugiau apie asmeninių apsaugos priemonių direktyvą, skaitykite Vikipedijos įrašą adresu https://en.wikipedia.org/wiki/Asmeninės apsaugos priemonių direktyva.


Apibendrinant galima teigti, kad ES nustatė darbo drabužių ir asmeninių apsaugos priemonių kriterijus, užtikrinančius, kad šios prekės būtų saugios ir veiksmingos ten kur būtų naudojamos pagal paskirtį. Darbdaviai turi užtikrinti, kad jų darbuotojai turėtų prieigą prie tinkamų AAP ir žinių, nes šie reikalavimai yra skirti apsaugoti darbuotojus nuo pavojų. Visada įsitikinkite, kad jūsų dėvimi darbo drabužiai atitinka ES reikalavimus, o daugiau informacijos ieškokite minėtuose šaltiniuose.


Jei ieškote kokybiškos darbo aprangos, apsilankykite Dudu.lt – pirmaujančioje darbo drabužių ir saugos priemonių elektroninėje parduotuvėje. Čia galite rasti platų darbo aprangos pasirinkimą, atitinkantį ES standartus ir sukurtus taip, kad dirbtumėte saugiai ir patogiai.Apibendrinant galima teigti, kad tinkama darbo apranga yra būtina statybos darbuotojų saugai ir svarbu užtikrinti, kad jūsų naudojami darbo drabužiai atitiktų ES standartus. Visada pirmenybę teikite saugai ir rinkitės kokybišką darbo aprangą iš patikimų tiekėjų.

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page